O nas

O firmie

Grupa Karawan to rodzinna firma pogrzebowa zajmująca się kompleksową, profesjonalną organizacją pochówków na terenie Krakowa oraz całej Polski. Została założona w 1981 roku przez Zbigniewa Barana – krakowskiego przedsiębiorcę. Obecnie „KARAWAN Grupa Firm Pogrzebowych” zrzesza kilka przedsiębiorstw z branży funeralnej w Małopolsce.
Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Pogrzebowej – organizacji zrzeszającej firmy funeralne działające w oparciu o zasady etyki wypracowane przez wiodące firmy branży funeralnej w Polsce.
Od ponad 30 lat pomagamy Państwu w trudnych chwilach, świadcząc usługi pogrzebowe w pełnym zakresie – m.in. kremacje, pogrzeby katolickie oraz innych wyznań, ceremonie świeckie oraz ceremonie o charakterze oficjalnym lub państwowym z uroczystą oprawą lub asystą wojskową.

Nasz zespół składa się z życzliwych, kulturalnych i pełnych empatii osób, które pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności w szpitalach, urzędach, na cmentarzu lub w kościele oraz dołożą wszelkich starań, aby uroczystość pożegnania osoby zmarłej została przeprowadzona z należytą godnością i szacunkiem. Klienci doceniają nasze doświadczenie, profesjonalizm i wysokie standardy organizacji pożegnań i pochówków.
W 2009 roku uruchomiliśmy Małopolskie Centrum Pogrzebowe, w skład którego wchodzą Domy Pogrzebowe przy ul. Rakowickiej 26A (obok Cmentarza Rakowickiego), Sieroszewskiego 5B (Nowa Huta) oraz Krakowskie Krematorium w Podgórkach Tynieckich.
Dysponujemy 10 punktami Obsługi Klienta w Krakowie.

Kremacja zwłok

Posiadamy odpowiednie zaplecze techniczne i organizacyjne niezbędne do przeprowadzenia uroczystości pogrzebowych w najwyższym standardzie. Całodobowo wykonujemy przewóz osoby zmarłej z domów rodzinnych, domów opieki, szpitali i hospicjów. Zapewniamy także transport krajowy i międzynarodowy.

Zlecając nam organizację ceremonii pogrzebowej, otrzymacie Państwo gwarancję usług najwyższej jakości. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w niedziele i święta, służąc swoją wiedzą i zaangażowaniem.
Przestrzegamy wszystkich wymogów sanitarnych i zasad pochówku zgodnie z regulacjami prawnymi i wytycznymi w czasach pandemii COVID-19.

Zapewniamy takie usługi jak:

  • Całodobowy odbiór osób zmarłych z domów rodzinnych, szpitali, domów opieki, hospicjów
  • Przechowywanie ciał zmarłych we własnej chłodni
  • Kremacje
  • Reprezentujemy Rodzinę w urzędach, instytucjach, kancelariach kościelnych i zarządach cmentarzy, dokonujemy wszelkich opłat związanych z pogrzebem
  • Bezgotówkowe rozliczanie pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego
  • Transport krajowy i międzynarodowy

W Służbie Narodu

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 wybitnych Polaków.

Firma KARAWAN miała zaszczyt zorganizować ceremonie pogrzebowe kilkunastu osób, które zostały pochowane w Krakowie i Małopolsce.

Pochówki znanych osób

KARAWAN zorganizował ceremonie pogrzebowe znanych osób ze świata nauki, kultury i polityki. To był zaszczyt służyć im w ostatniej drodze.

Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
również w niedziele i święta, służąc wiedzą i pomocą.