Kremacja

Kremacja zwłok

Kremacja staje się coraz bardziej powszechną formą pochówków w Polsce. Znaczącą rolę odgrywa czynnik ekonomiczny – pogrzeb poprzedzony kremacją jest nadal o wiele tańszy od tradycyjnego. Kremacja jest bardzo często wybierana przy pogrzebach świeckich lub ekumenicznych. Kościół Katolicki dopuszcza możliwość skremowania Osoby Zmarłej. Odpowiednie przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego regulują również kwestię odprawienia mszy pogrzebowej oraz innych obrzędów, w czasie kremacji.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji oraz obsłudze ceremonii pogrzebowych tego typu. Proces kremacji odbywa się w Krakowskim Krematorium, przy ulicy Wielogórskiej 20 w Krakowie, należącym do Grupy Karawan. Rodzina osoby Zmarłej ma możliwość uczestniczenia w przebiegu kremacji. Prochy osoby zmarłej składane są do urny i przekazywane Rodzinie wraz ze Świadectwem Kremacji.

Cena kremacji
Kremacja zwłok

Obrzędy pogrzebowe z kremacją nie różnią się od tradycyjnego pochówku w trumnie i przeprowadzone są z zachowaniem ceremoniału i honorów należnych zmarłemu, składając urnę do grobu lub umieszczając w kolumbarium (niszy urnowej).

Organizujemy pogrzeby z kremacją nie tylko na terenie Krakowa i okolic, ale także w całej Małopolsce.

Cena kremacji Kraków

Rodziny, które chcą zorganizować pogrzeb urnowy często zadają telefonicznie pytania dotyczące kosztu kremacji. Gwarantujemy, że ze względu na posiadane własnego i nowoczesnego krematorium w Krakowie wykonujemy usługę spopielenia w niskiej cenie. Wszystkich Państwa informujemy, że na cenę kremacji składa się wiele czynników. Osoby zainteresowane samą kremacją zwłok lub przygotowaniem pogrzebu urnowego zapraszamy do dowolnego z biur, aby indywidualnie wycenić i przedstawić korzystne cenowo rozwiązanie.

Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
również w niedziele i święta, służąc wiedzą i pomocą.